تاریخ : سه شنبه 15 تیر 1395
نویسنده : میلاد صابری

بسمه تعالی

روز 26 مرداد 1369برای مشاهده ادامه مطلب بر روی اینجا کلیک کنیددر ایت روز میهن اسلامی شاهد حضور عزیزانی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود می‌گذاشتند. این روز یکی از خاطره‌انگیز‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که شاهد حضور و آزادی مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزیدند و آنها توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود را مضاعف نمایند تا در بازگشت به ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای برای صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.


*امام خمینی(ره) :

اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود


*مقام معظم رهبرى(مدظله):
 شما ذخیره بزرگ الهى و یک ثروت عظیم انسانى هستید که در دست دشمن غصب‏شده بودید. خداى متعال شما را به ملّت و به این کشور اسلامى برگرداند.
ایشان هم‏چنین میفرمایند:
«سازندگى زندان و اسارت، سازندگى مخصوصى است، آن‏را در جاى دیگر نمی ‏شود پیدا کرد»، و نیز در جاى دیگرى فرموده ‏اند:
شما ها ده سال، هشت سال کمتر یا بیشتر سخت‏ ترین دوران را گذراندید.
جوانى و زندگى باطراوت دوران شباب را در راه خدا دادید، اما ضرر نکردید؛ چون با خدا معامله کردید.
صبر و استقامت شما، به اسلام آبرو بخشید. خانواده ‏هاى شما با صبر خود اسلام را رو سفید کردند و به نظام و جمهورى اسلامى آبرو دادند. در این مدت هشت سال و ده سال و دوران تلخ اسارتِ شما در دست دشمن، ملت ایران با سربلندى از گذرگاه ‏هاى بسیار سختى عبور کرد. این ملت در جاده آسفالته حرکت نکرد. گردنه ‏هاى زیادى را طى کرد و با خطرها مواجه شد... ما به شما و به خانواده ‏هاى شما و به مجاهدت شما افتخار میکنیم. این‏که ما به اسرایمان، آزادگان مى‏گوییم، بی وجه نیست.
شما که برگشتید، آبرومند و سربلند برگشتید. دین و اعتقاد و دل‏بستگى‏تان به امام و اسلام و انقلاب را حفظ کردید. پیش دشمن، آبروى ملت را حفظ نمودید و ملت را سرشکسته نکردید. این‏ها خیلى ارزش دارد.
امروز هم که برگشتید، بحمداللّه پیروز برگشته‏اید.... شما آزادگان و عزیزان زندانى و در بند ما و نیز ملت ایران، حجت را بر مسؤولان و ما تمام کردید... . هیچ‏کس در نظام جمهورى اسلامى، با داشتن چنین ذخیره‏هاى ارزشمندى مثل شماها و مثل بقیه آحاد ملت در مقابل دشمنان، یک لحظه احساس ضعف نخواهد کرد.... شما عزیزان مثل گذشته به خدا توکل کنید. با خدا ارتباطتان را حفظ کنید. دستاورد دوران اسارت را مثل ذخیره ارزشمندى براى خودتان نگه دارید.
شماها که آمدید، قدرت این ملت ظاهر شد. امروز، دشمن از دست‏اندازى به انقلاب مأیوس است، اما از دشمنى پشیمان نیست. ملت ما باید به ‏هوش باشد. اولین وظیفه ما این است که کشورمان را از همه‏ جهت قدرتمند کنیم. امروزه همه برنامه‏هاى دولت جمهورى اسلامى، در خط قدرت‏ بخشیدن به ایران اسلامى است. اسلام هم پشتوانه ماست. شما به‏عنوان عناصر ورزیده، امتحان‏ داده، زجرکشیده و آب‏دیده که از میدان‏هاى خطر عبور کرده‏اید، جزو درخشنده‏ ترین نگین‏هاى این مجموعه می توانید باشید.»

امیدواریم نظام اسلامى بتواند از این سرمایه ‏هاى ذى ‏قیمت و ارزشمند به بهترین وجه استفاده لازم را براى تعالى و پیشرفت ایران اسلامى ببرد.
در پایان باید یادى هم از سرور آزادگان، مرحوم حجت ‏الاسلام والمسلمین ابوترابى داشته باشیم که به‏ عنوان مرشد اردوگاه‏ها  نقشى کلیدى در وحدت و انسجام آزادگان، روحیه‏ بخشى و تحمل سختی ها داشتند و به 40 هزار آزاده ایرانى درس حماسه و غیرت دادند.موضوعات مرتبط: متن , خاطرات , تصاویر ,
برچسب‌ها: پرستوهای عاشق , ورود آزادگان , موصل 1 , ورود آزادگان سرافزار به ایران اسلامی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین مطالب
   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic